Iskolánkról

1999-ben alakult az iskola. Minőségi képzés, gyakorlatban használható tudás közvetítése a célunk. Az EÜISZ érettségi utáni iskolarendszerű, nappali OKJ-s szakképesítésekkel foglalkozik. A képzések 20 éves korig tandíjmentesek. A tanulók diákigazolványt kapnak, családi pótlékot, árvaellátást, diákhitelt vehetnek igénybe. Az iskola sajátossága, hogy számos eleme már a felsőoktatás felé mutat, pl. félévente vizsgák, tömbösített órák stb. Az intézmény nagy hangsúlyt fektet a nyelvi képzésre, ezen belül is a szakmai nyelv ismeretére, hisz a mai pályakezdőkkel szemben sok munkahelyen követelmény legalább egy idegen nyelv ismerete.

A mai viszonyok sokoldalúságot, rátermettséget követelnek a munkavállalóktól. E tulajdonságokat igyekszünk tréninggel megalapozni. Céljaink között kiemelten szerepel, hogy a gyakorlatban is használható tudással engedjük el diákjainkat, ebből következően képzési profilunk szerves része a gyakorlati képzés. A képzőhelyekkel tartalmas munkakapcsolatra törekszünk. Diákjainkat feladatorientált tematikával küldjük a gyakorlóhelyekre. Az oktatás önálló épületben folyik a belváros szívében, és jelentős fejlesztések történtek a taneszközök terén. Folyamatosan változott a választható képzések száma is.

EUISZ - Európai Üzleti Szakközépiskola és Gimnázium

3300 Eger, Katona tér 5. • Telefon: 36/537-145 • Fax: 36/415-234